Hürriyet

23 Mart 2013 Cumartesi

Eda'nın yazlık gardrobu hazırlanıyor


Eda'ya yeni bir elbise diktim! Kızım bu sen annesinin diktikleri ile yazı hazırlanıyor. Onun için bir şeyler dikiyor olmam onu nasıl da mutlu ediyor size anlatamam. Dün okulda öğretmeniyle konuştuk, sınıftaki herkes benim Eda için yeni elbiseler diktiğimi biliyormuş. Düşünün artık.

Bu elsibe 05/2012 Burda dergisindeki 148 numaralı kalıptan yola çıkılarak dikildi.
Yola çıkılarak dikildi diyorum çünkü oradaki modelde kullanılan şeklinde, elbisenin astarı yok, ama bir iç elbisesi vardı. 

Ben astarlı bir üst denemek istediğim için önce üst bedene astar çalıştım ki ilk denememde pek de başarılı olmadı ama yine de fena olmadığını düşünüyorum. Üst beden astarlı olunca, alt beden de kumaş çok ince düştü, bu sefer alt beden için de astar çalıştım ve sonuçta bu elbise ortaya çıktı.
Üst bedenin robasını, boynunu ve kollarını sutaşı ile süsledim,

                                    

 astarın eteğinde ise evde bulduğum incecik dantel kullandım.Henüz boyunu ayarlamak için giydiğinde ki mutluluğu görmenizi istedim
6 yorum:

 1. Yerim ben onu,nasıl güzel gülmüş öyle cadı,
  güle güle giysin elbisesini fıstık,kumaşı çok güzelmiş ellerine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Sevil, hakikaten çok mutlu oldu kızım ve beni yeni elbiseler etekler şortlar vs vs için motive etti. beni yeni projelerim yolda!!!! ama daha çoook fırın ekmek yemem lazım.

  YanıtlaSil
 3. ay çook şeker olmuş buuu :))
  maaşallah kızınıza da pek bi yakışmış Allah bağışlasın
  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, ziyaretiniz ve iyi dilekleriniz için. İyi ki geldiniz.

   Sil
 4. Yaa Ben yerin bu fıstığı, maşallah çok pozitif bir çocuk gibi görünüyor... Gözlerinden enerji, mutluluk ve ışıltılar saçılıyor resmen...
  Ellerine sağlık diyeceğim yine, çok hamaratsın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok da doğru yorumladın Gizem'ciğim, kızım hakikaten çok pozitif bir çocuk ve enerji dolu bir kız. Ve her anne gibi evladının güzünün içinin gülmesi pekçok şeye değer.

   Sil