Hürriyet

28 Ocak 2013 Pazartesi

Yardım çağrısı!


Bugün blogları gezerken bir yardım etkinliği gördüm,bence hepimiz katılmalıyız elimizden geldiğince. Ben Sevilce'de gördüm bu çağrıyı, o da, ikndesing de görmüş. Sizlerle aynen Sevilce'den kopyaladığım metni paylaşıyorum arkadaşlar, eminim sizlerde elinizden geleni yapacaksınız:)))

Adıyaman’ın Kahta ilçesinin Akyazı köyünde bir okul var. Titan İlköğretim Okulu. Şeyda Çalova öğretmen der ki:

Ali iki gün üstüste okula gelmeyince merak edip evine gittim. Annesine sordum. Meğer Ali’nin pantolonunu yıkamış, kurumayınca başka giyecek bir şeyi olmadığından okula gönderememiş. Ertesi gün de giyip çamur yapınca yeniden yıkamak zorunda kalmış.

Yani o köydeki çocukların çoğunun ikinci bir kıyafeti yok. Şeyda Öğretmen’den ayrıntılar:

Okuldaki öğrenci dağılımı:
5 – 6 yaşında 5 erkek 5 kız
6 – 7 yaşlarında 5 erkek 5 kız
8 – 9 yaşında 12 erkek 10 kız
9 – 10 yaşında 3 erkek 4 kız

Bu bebeciklerin kıyafete, bota, kabana, ayakkabıya, çoraba ihtiyacı var. Yalnız kıyafetleri ikinci el göndermek daha iyi olacaktır çünkü kimine kullanılmış, kimine sıfır kıyafet göndermek olmaz. Sizde yoksa çevrenizde vardır mutlaka.

Ben uğraşamam derseniz, okulun başka şeylere de ihtiyacı olduğunu söylüyor 
Şeyda Öğretmen;

Kuru boya,
Sulu boya,
Pastel boya,
Kukla,
Oyuncak,
Oyun hamuru,
Parmak boya
4-5 yaş için yap boz
Eğitici çocuk oyunları
Belgesel CD’leri

Bunları internetten sipariş ediverirsiniz ayağınıza kadar gelir. Param yok derseniz, kendi giymediğiniz kıyafetleri de gönderebilirsiniz. Çünkü orası yoksul bir köy. Anne babaların da giyecek bir şeylere ihtiyacı var.

Köye yalnızca PTT Kargo ulaşabiliyor. Kargonuza bir de not eklemenizde yarar var. Bu güzel yardımlaşmayı başlatan benim can arkadaşım Ümit. Şeyda 
Öğretmeni de instagramdan o tanıyor. Şeyda öğretmeni şaşırtmayalım; “Instagram’daki hopehope26 Ümit Yaban aracılığıyla” diyelim.

Haydi pamuk yürekler yardıma!

Şeyda Çalova
Titan İlköğretim Okulu
Akyazı Köyü
Kahta / ADIYAMAN

1 yorum: