Hürriyet

4 Kasım 2012 Pazar

Yapraklı Baktüs

bir şal daha ama bunun adına baktüs demişler. neden bilmiyorum. ben de düzeni bozmadım ve farklı bir tanımlama yapmıyorum.

baktüsümün örneği yine hanimelim formundan. çok güzel ve ço keyifli örnekleri hep birlikte örüyorlar ve örmek isteyen herkese de yürekleri açık. yardımlarını esirgemeden örgünüzü biterene kadar yanınızda olmaya devam ediyorlar.

baktüsümü Nako'nun bir ipi ile ördüm. elimde 1 tek çile vardı ve onun yettiği kadar örmeye karar verdim. tam bir boyunluk oldu. 

mont, kaban, palto vs gibi bir dış giysinizin boynuna sarmak için çok ideal bir ölçü. hani boynunuza dolarsınız da bazen birden kulaklarınızın üşüdüğünüzü hissedersiniz hemen başınıza da sarabileceğiniz bir şey bu. ama keşke elimde ipin devamı olsaydı da biraz daha büyütme şansım olsaydı.

bellimi olur, belki uygun bir ip elime geçtiğinde bir tane daha örüveririm istediğim ölçülerde. yaprak motifi gerçekten çok güzel duruyor. başka pekçok yerde de rahatlıkla kullanılabilecek bir motif. motifin Türkçe açıklaması yine Hanimelim forumunda.


henüz, gerdirip son haline getirmeden hemen paylaştım. bakalım bu güzellik kimin boynunu süsleyecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder